Emre NewYork Yeni Koleksiyon Lansmanı

Geçtiğimiz hafta, 2023 yeni çanta koleksiyonum THE NEW YORK SOCIAL DIARY lansmanını gerçekleştirdim. Hayatta en sevdiğim şeylerden bir tanesi insanları mutlu etmek. Bu kimi zaman verdiğim resim sanatıyla terapi dersleriyle kimi zaman da etkinlik düzenlemekle olur.

Emre Blog event yatay 2

Etkinlik düzenlemek aslında benim iş kollarımdan bir tanesi ve bu konuda bir hayli birikimim var. Takı, ev tekstili, mobilya, çanta, art deco tablolardan oluşan yaratıcı koleksiyonlar tasarlayarak, Tina Jewellery, Philippe Starck, Thanx Co, Polisan, The Avangard Hotel, Chavel NY ve daha birçok harika markayla işbirliği yaptım. 2020 yılında Bizans İmparatorluğundan kalma sarnıçtaki Curio Collection by Hilton’da düzenlediğim bir mücevher lansmanında, davetlilerin sahnede bir opera sanatçısı gördüklerinde ne kadar heyecanlandıklarını hiç unutmuyorum. Lansman etkinliğinin konseptini/temasını yerine getirmek için insanlara aktif bir yaratıcı rol vermek benim DNA’mda var.

İşte 15 Aralık’ta düzenlediğim lansmanda olduğu gibi tabii ki Emre NewYork markam için tüm etkinlikleri de bizzat kendim düzenliyorum. Bu aralar herkesde bir event manager havası seziyorum. Sanırım bazılarına kolay gözüküyor ama işin ayağı hiç de öyle değil. Bir defa, etkinlik düzenlemek öncelikle bir disiplin ve yaratıcılık işi. Her gün birbirinin kopyası etkinliklerle karşılaşıyorum. Halbuki, her davet veya etkinlik özel bir yaratıcılıkla düzenlenmeli ki zihinlerde yer etsin. İçinde insanların meraklarını uyandıran, keyifle vakit geçirmelerini sağlayan yani mutlu eden detaylar barındıran etkinlikler hemen dikkati çekiyor. Örneğin son etkinliğim için, özel maskeler yaptım. Hepsini tek tek elimle boyadım. Davetin havasına enerji katan bu maskelerle davetliler dostlarıyla hatıra fotoğrafları çektirdi.

1

Etkinlik düzenlerken, 25 ile 75 yaş arası davetlileri birbirleriyle uyumlu olacak şekilde seçiyorum. Genç konuklar özellikle yüksek enerjileriyle, tüm ortamı sıradanlıktan çıkartıp, daha başka bir boyuta yükseltiyorlar. Bu enerji patlamasından diğer jenerasyonlardan davetiler de etkilenip, kendilerini daha mutlu hissediyorlar.  

Değerli ortağım Dalya Suleiman ile birlikte düzenlediğimiz son etkinliğimiz, başarılı bir etkinliğe davetlilerin ve basının ne kadar yüksek ilgi gösterdiğini bir kez daha kanıtladı.

5

Bebek’te yakın dönemde açılmış olan Frontière’de düzenlediğim lansmanda, Yazgan Şarapçılıktan etkinliğe özel Emre NewYork & Taranto Family Edition şarapları bu yaratıcı detaylardan bir tanesi.

taranto yazgan saraplari

Birbirinden lezzetli aperatiflerin sunulduğu Frontière‘in sahibesi Sarah Haderi ve ekibinin mükemmel hizmeti ve yiyeceklerin tadı herkesin damağında kaldı.

Değerli dostumuz Neslihan Sadıkoğlu’nun lansmanın konseptine uygun tasarladığı çiçek buketleri, etkinliğin güzel enerjisini bir anda yükseltti.

Bu özel davet için sınırlı sayıda ürettiğim Emre NewYork Black Orchid Legends isimli lüks kokulu mumlarım davetlilerden büyük ilgi gördü.

9

Hem çiçekler hem de şarapların davetlilere hediye edildiği lansmanım, aynı zamanda, birçok ünlü simaya da ev sahipliği yaptı.

Yemek ve müzik seçimleri de işimin bir parçası. Ortamın şık ama aynı zamanda sıcak olması en önemli kriterlerimden. Genelde bu tip etkinlikler 2 saat sürer halbuki Emre NewYork The Social Diary Collection lansmanı dört saat diye başladı ve gece geç saatlere kadar sürdü. Çünkü davetliler, hem keyif aldılar hem de kendilerini rahat hissettiler, dostlarıyla güzel vakit geçirdiler.

Bu etkinlikte ortağım Dalya Suleiman’la yanımızda olan Taranto ailesi ve Yazgan Şarapçılıkla, ADCO Figen Adıgüzel Mays’a bir kez daha teşekkür ederim.

2

Toparlayacak olursam, başarılı bir etkinlik düzenlemek için dikkat ettiğim noktalar şunlar:

  • Lokasyon: Davet mekanımı, konuklarımın ulaşımının kolay olacağı şekilde seçerim. Oturabilecekleri, rahatça sohbet edebilecekleri, vale veya otoparkın olduğu mekanlar her zaman favorimdir.
  • Menü seçimi: Hem konsepte hem de konukların beğenisine uygun bir mönü seçerim.
  • Ambiyans: Kreatif detaylarla zenginleştirdiğim etkinliklerim de müzik seçimimi de önceden planlarım. Davet mekanımın, ortamının, etkinliğimin havasını yansıtacak şekilde olmasına dikkat ederim.
  • Hizmet: Davet süresince, konuklarımın rahat etmesi benim için önceliklidir. İyi ve hızlı bir servis, profesyonel fotoğraf ve video çekimleri gibi detayları önceden planlarım. Basın üyesi dostlarımla yakın ilişkilerim sebebiyle onlara özel vakit ayırır, sorularını en ince noktasına kadar cevaplamaya dikkat ederim.
10

2023 yılında, Emre Ertürk olarak düzenleyeceğim konsept etkinliklerimde görüşmek üzere…

Sevgilerimle,

Emre Ertürk 300 × 300 px 1

Yazıyı Beğendiyseniz, Paylaşmaya Ne Dersiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Emre Ertürk'ün Kaleminden...