Evcil Hayvan Dostu Bodrum Otelleri

bodrumdaki evcil hayvan dostu oteller

Bu yazıyı tam da Bodrum’da kaleme alıyorum. Burada bir sürü otel, tatil köyü vs var ama gelin görün ki, evcil hayvan dostu Bodrum otelleri dediğimiz zaman hepsi de öyle pek bir dost değil. Kimisi sadece odaya kabul ediyor, kimisi plaja indiremezsin diyor, kimisi de aman restaurantda kesinlikle olmaz diyor. Bir bakıma haklılar. Çünkü ülkemiz daha batı ülkelerindeki kadar evcil hayvanlarla iç içe yaşamaya alışık değil. Ben kimleri gördüm bir bilseniz. Kapı gibi adamlar el kadar köpeği görünce korkudan mora çalıyorlar!!!

Dünyanın ilk lüks deri köpek çantasının tasarımcısı olarak, evcil hayvanlarla seyahat etmenin önemini çok iyi bilirim. Ailemizin bir parçası olan patili dostlarımı da arkada bırakmayı ben de sizler gibi hiç sevmem. Tarzımı zaten bilenler bilir, kaliteden asla ödün vermem. Dedim bari buradayım, bir bakayım evcil hayvan kabul eden oteller hangileri?

Öncelikle, evcil hayvan dostu Bodrum otelleri seçimimde titizlikle dikkat ettiğim kriterleri sizinle paylaşmak istiyorum.

Evcil Hayvan Kabul Eden Otelleri Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Otelde hangi bölümlere kabul ediliyor?

En önemli kriterlerden bir tanesi. Birçok tesis, tasmasıyla birçok bölüme kabul ediyor. Burada sorulması gereken soru şu: Tüylü dostumu, çantasının içinde otelin hangi kısımlarına sokabilirim? Eğer çantayla her yere kabul ediliyorlarsa çok şanslısınız. Havayolu onaylı Emre NewYork Köpek çantaları ile sevgili dostunuz tüm tatil boyunca yanınızda.

Tasarladığım tüm köpek çantalarının en önemli özelliği, tüylü dostlar için otel gibi olması. Yani odanızda, köpeğiniz bu özel çantanın içinde keyifle konaklayabilir, otelde sizinle her yere eşlik edebilir. Çantanın içinde özel köpükten yapılmış bir yatak var.

Rahat, güvenli ve sağlıklı bir tatil geçirmek tüylü dostlarımızın da hakkı. Çok iyi hatırlarım, Amerika’da çok yıllar önce, Emre NewYork köpek çantalarıyla, birçok dünyaca ünlü sima, kilise, alışveriş merkezi, otel gibi birçok ortak alana rahatlıkla girdi. İşte bu özgürlüğün nedeni, yukarıda bahsettiğim gibi tüm köpek çantalarımın bir çeşit ev gibi olması: konforlu, sağlıklı, sağlam ve estetik.

Evcil hayvanınızın konforu ve sağlığını düşünerek tasarladığım bu güzel koleksiyona sahip olmak için tıklamanız yeterli.

Odanız Yüksek Katta Mı?

Bazı evcil dostlarımız evde sakin sakin otururken, maalesef seyahate çıkınca içlerindeki gezgin ruh ortaya çıkıyor. Gördükleri ilk delikten firar etmek asıl görevleri oluyor. O yüzden evcil hayvan kabul eden oteller, balkon ve pencerelerde ekstra güvenliğe çok dikkat etmeliler.

Odanız Bahçeye Mi Açılıyor?

Önemli bir nokta da bahçe katı odalar. Kediler ve köpekler, başka bir kedi / köpek gördüler mi bir anda şok yemiş gibi fırlıyorlar. Şahsen ben özellikle butik otellerde, bahçe katını hiç tercih etmiyorum.

Hangi Boy Köpekler Kabul Ediliyor?

Bu çok çok önemli. Herhangi bir otelin sitesine girdiğinizde evcil hayvan dostu ibaresi görüp de hemen rezervasyon yapmayın. Çünkü bazı oteller, büyük köpekleri kesinlikle almıyorlar. Genelde otelin web sitesinin ufacık bir satırında yazıyor. Siz siz olun evcil hayvanlarla seyahat planlarınızı yaparken, rezervasyon öncesi otelle iletişime geçin.

Evcil Dostunuz Bir Patican Mı?

Nedense, bazı oteller köpek kabul ederken, kedilere karşı pek bir temkinliler. Her otelin kedi kabul etmediğini aklınızdan çıkarmayın.

Evcil Hayvan Konaklaması İçin Ücretler Neler?

Evcil hayvan dostu Bodrum otelleri farklı fiyatlandırma politikası izliyorlar. Bazıları günlük ücret talep ederken, bazıları sadece 1 seferlik ödeme istiyorlar. Yazımdaki tüm otellerde, tüylü dostlarımızın konakladığı oteller, çıkış sonrası odalarda özel bir temizlik yapıldığı için bu ödemeler son derece anlaşılır.

Depozito İsteniyor Mu?

Sevgili dostlarımızın bazen ayıpları olabiliyor, ne yalan söyleyeyim. Özellikle odalardaki koltukların cazibesi tartışılmaz. Bu tip minik hasarlara karşı, otellerin depozito şartları da kontrol edilmesi gereken kriterlerden. Ancak Emre NewYork köpek çantalarıyla, bu hasar probleminiz, sıkıntınız olmaz. Çünkü, köpeğiniz ev olarak benimsediği bu çantalarda kalır, etrafa herhangi bir rahatsızlık vermeden keyifle tatilini yapar.

Kaç Adet Evcil Hayvana İzin Var?

Bazı oteller oda başına 1 adet evcil hayvan kabul ederken, bazılarında bu sayı değişebiliyor. Bu nedenle, eğer birden fazla evcil hayvanla seyahat ediyorsanız, otel seçiminizde bu kriteri mutlak dikkate alın.

Evcil Hayvanlara Özel Alanlar Var Mı?

Bazı otellerin, kendi tesisleri içinde özel alanları var. Bazılarının da konumları o kadar güzel ki, doğanın içinde hem köpeğinizi gezintiye çıkarabilir hem de mis gibi sporunuzu yapabilirsiniz.

Acil Durumlarda Destek Hizmeti Nasıl?

Bir çok otelin, anlaşmalı olduğu veterinerler var. Ancak unutmayın, burası Bodrum ve yaz aylarında her yer çok kalabalık. Acil durumlarda, konakladığınız tesisin ne şekilde destek verdiği çok önemli. Yine de siz siz olun, kalacağınız otele yakın, 24 saat açık bir veterinerin telefon numarasını kaydedin. İnsan panik halinde ne yapacağını şaşırıyor.

Evcil havyanlarla seyahat eden herkesin dikkat etmesi gereken bu kriterlerden sonra, sırada evcil hayvan dostu Bodrum otelleri var.

Bodrum’da Evcil Hayvan Kabul Eden Oteller

4 yıl önce açılan The Bodrum Edition Hotel, hayvan dostu oteller arasında kalitesiyle ilk sıralarda. 6 kg’a kadar olan evcil hayvanları kabul eden otelde, plaj hariç her yere köpek kabul ediliyor.

evcil hayvan dostu bodrum otelleri yalikavak edition hotel

Yalıkavak’ta bir başka otel önerimse, Allium Bodrum Resort & Spa. Toplam 20 Kg’a kadar olmak kaydıyla birden fazla kedi-köpek kabul ediyor ve her birini ayrı ayrı olmak üzere ücretlendiriyor.

evcil hayvan dostu bodrum otelleri yalikavak allium

Bodrum’un en hareketli noktalarında Türkbükü’nde evcil hayvan dostu otel olarak benim tercihim No 81. Daha çok lüks butik otel olarak tanımlayacağım No 81’de köpekler için herhangi bir majör kısıtlama yok. 5 kg’a kadar kabul edilen tüylü dostlarımızın günlük konaklama bedeliyse 20 Euro. Bu ücrete odaya pet yatağı, mama ve su kabı hizmeti de dahil.

Evcil Hayvan Dostu Otel No 81 Turkbuku Bodrum

Kempinski Barbaros Bay, Yalı mevkiinde yer alan, gerçekten çok sevdiğim bir otel. 8 Kg’a kadar, oda başına 2 pet kabul ediyorlar. Her birini de günlük ve ayrı ayrı ücretlendiriyorlar. (ee ne de olsa onlar da bir birey. Değil mi ama?) Ancak maalesef köpeğinizle gireceğiniz alanlar çok kısıtlı. Plajlardan sadece 1 tanesine ve 1 restauranta izin veriliyor.

Kempinski Barbaros Bay Bodrum Evcil Hayvan Dostu Otel

Bir başka önerim, Torba’daki Susona Bodrum LXR. Gardırobunda çeşitli Emre NewYork çantaları olan Sevgili Paris Hilton’un ailesi tarafından kurulmuş Hilton grubunun en yeni tesislerinden. Bu otelde tüm konaklama için sadece girişte 100 Usd ödeniyor. Evcil hayvanınızın tüm alanlara girmesi de serbest.

evcil hayvan dostu bodrum otelleri torba susona

Son olarak sevgili Ardıç Gürsel’in oteli, bir Bodrum klasiği The Marmara Bodrum. Muhteşem manzarasıyla akşam kokteyllerimin vazgeçilmez adresi The Marmara Bodrum da sevdiğim evcil hayvan dostu oteller arasında. Sahiplerinin de ciddi bir havyan sever olduğu otelde köpekler için günlük 27 Euro ücret uygulanıyor. Restaurant ve havuz kısımları hariç her yerde kabul ediliyor.

evcil hayvan dostu bodrum otelleri bodrum merkez the marmara

Bu otellerin hepsini kendim deneyimledim. Kimi zaman kaldım, kimi zaman verilen bir davete katıldım, bazen de arkadaşlarımla birlikte keyif yaptım. Tasarımcı ruhumla en minik detayları bile gözden kaçırmadım. Evcil hayvanınızla birlikte konforlu bir şekilde keyifli bir tatil için Emre NewYork köpek çantanız daima yanınızda olsun. Tarzınıza uygun 4 farklı renkteki bu evcil hayvan çantaları emrenewyork.com’da sizleri bekliyor.

Bu arada, buradan tüm otel yöneticilerine de seslenmek istiyorum. Evcil hayvan dostu Bodrum otelleri arasında yer almak, uluslararası batı standartlarında hizmet vermek için, işletmelerinizin evcil hayvan konusunda uyguladığı politikaları, internet sitelerinizde açıkça belirtmeniz gerekiyor. Birçok yabancı dostumdan bu konuda olumsuz yorum aldım. Bodrum gibi dünyanın en güzel destinasyonlarının birinde hem de 5 yıldız deluxe otellere yakışmıyor.

Bilgi paylaştıkça güzelleşiyor. Sizlerin tavsiye ettiği evcil hayvan dostu Bodrum otelleri veya restaurantları hangileri? Tabii ‘aman sakın ha’ dedikleriniz de olabilir. Yorumlarda buluşmak üzere…

Sevgiyle, mutlulukla kalın…

Emre Ertürk 300 × 300 px 1

Yazıyı Beğendiyseniz, Paylaşmaya Ne Dersiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Emre Ertürk'ün Kaleminden...