Renkli Çanta Kombini İçin Stil Önerileri

Bir kadının en sevdiği aksesuar çanta ve ayakkabıdır. Tahmin ediyorum bunun aksini iddia eden çıkmaz. Birçok kadın, çanta seçiminde siyah ve kahverengiyi tercih eder. Ancak bir noktadan sonra sadece siyah sıkıcı olmaya başlar. Bunun yerine, doğru renkli çanta kombini yaparak, stilinize farklılık katabilir, hatta dolabınızda duran ama bir türlü kullanmadığınız çantalarınızı değerlendirebilirsiniz.

Renkli çanta kombini önerilerime geçmeden önce, sizinle bir şey daha paylaşmak istiyorum. Daha doğrusu bir soru. Siz de bazı renklerin size daha çok yakıştığını, bu renkle kendinizi daha iyi hissettiğiniz, enerjinizin yükseldiğini hissedenlerden misiniz? Mesela benim için pembe çok özeldir. Ne zaman pembe giysem veya üzerimde taşısam, kendimi inanılmaz enerjik ve mutlu hissederim hem de o gün tüm işlerim yolunda gider. Bu kesinlikle bir tesadüf değil. Bunu biliyorum. Çünkü pembe, bir çok enerji öğretilerinde yenilenme rengi olarak kabul edilir.

İşte bu nedenle, ilk olarak pembe renkli çanta kombini ile başlıyorum.

Pembe Çanta İle Uyumlu Kombinler

2023 Koleksiyonumdaki MADISON çantayı tasarlarken, ana renk pembeyi, tamamlayıcı renk olarak siyahı kullandım. Pembe & siyah eşleşmesiyle, bu çantayı hem gündüz hem de gece kullanımı için tasarladım. Gelelim hangi kıyafetlerle bu çantayı kombinleyebilirsiniz.

Pembe Renkli Çanta İçin Kombin Önerilerim

 • Pembe pilili etek – siyah basic tişört – siyah deri ceket – siyah trendy sneakers
 • Kumaş pantolon – blazer veya matador stilinde ceket veya etek ceket
madison siyah pembe renkli çanta kombini siyah deri ceket siyah ayakkabı pembe etek siyah tişört

Konyak Renkli Çanta İle Uyumu Kombinler

Tasarımlarımda kullanmayı sevdiğim bir başka renkse, viski veya konyak olarak adlandırılan kahverenginin bir tonu. Timeless koleksiyonumun parçalarından LUCKY FLAP BAG hem gündüz hem de gece olmak üzere her mevsim için kullanıma uygun. Bazı renkler vardır çok sayıda farklı renklerle kombinlenir. İşte bu Lucky Flap çanta da bu özellikte.

Konyak Renkli Çanta İçin Kombin Önerilerim

 • Tamamen bej veya krem renk ceket -pantalon veya ceket etek + konyak ayakkabılar
 • Koyu mavi jeans + beyaz gömlek + büyük sarı metal tokalı kemer + Chesterfied model acı kahve palto
konyak renkli çanta kombini ayakkabı krem renk etek ceket takım

Bordo Renkli Çanta İle Uyumlu Kombinler

Bordo renk doğru kullanıldığında, siyah gibi inceltici etkisi vardır. Bej ve sıcak gri ile mükemmel eşleşir.

Bordo Renkli Çanta İçin Kombin Önerilerim

 • Gri bol kesim kumaş pantolon + bordo kazak + kırık beyaz kumaş palto
 • Lacivert jeans + krem dik yaka kazak + açık mavi kaban

Gri Çanta İle Uyumlu Kombinler

Timeless koleksiyonumdaki bir diğer model olan CHARM FREE BAG ‘de kullandığımı füme gri, siyah gibi her renkle kombinlenebilen bir renktir. Grinin bir diğer özelliği saç ve ten renginiz ne olursa olsun, doğru tonu bulduğunuzda her tip insana yakışıyor olmasıdır.

Gri Renkli Çanta İçin Kombin Önerilerim

 • Beyaz jean pantolon + turuncu gömlek + trendy sneakers
 • Açık mavi kargo pantolon + lacivert kazak + gri mont
gri renkli çanta kombini beyaz jean turuncu üst gold ayakkabı

Lila Çanta İle Uyumlu Kombinler

Lila yani leylak sarışın ve esmerlere son derece yakışır. Timeless koleksiyonumdaki POWER CLUTCH portföy çantada olduğu gibi hem romantik kombinlerle hem de iddialı kıyafetlerle ister gece ister gündüz rahatlıkla eşleştirebilirsiniz. Mor rengin ailesinden olan lila da, pembe gibi enerjiyi yükseltip insanın kendini dinamik hissetmesini sağlar.

Lila Renkli Çanta İçin Kombin Önerilerim

 • Saten uzun krem etek + koyu mor over size kazak + mor & lila desenli sneakers
 • Gri jeans + beyaz gömlek + koyu gri kaban
leylak renkli çanta kombini gri kot beyaz gömlek gri kaban

Renkli Çanta Kombini İçin İpuçlarım

 • Çanta ve kıyafetlerin renk çeşitlerini birleştirin. Renkli çanta kombini yapmaya başlamadan önce renklerin uyumu konusunda daha detaylı bilgi için RENKLERİN UYUMU isimli yazıma göz atmayı unutmayın.

Beyaz : Siyah – Gümüş – Yeşil – Fuşya – Mavi – Leylak – Gri – Altın – Turuncu – Kırmızı – Pembe.
Kahverengi: Beyaz – Bej – Camel – Fildişi.
Siyah: Beyaz – Kırmızı – Gri – Menekşe – Altın – Yeşil.
Bej: Mavi – Siyah – Açık mavi – Açık yeşil – Çikolata.

 • Çantayı diğer aksesuarlarla eşleştirin. İlla ayakkabı olmak zorunda değil. Bir eşarp, bir başlık, küpeler, bazı bilezikler, şapka hatta oje. Farklı renkli çanta için ayakkabının ya tonlarının benzer olmasına ya da tamamen zıt renklerde olmasına dikkat edin.
 • Desenli çok renkli çanta kombinlerini doğru yapın. Desenli çantaları kullanmak, düz çantalara göre daha zordur. Ancak, doğru kombinle, kıyafetinizi sade tutarak, çantanızı star yapabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken, desenli ve renkli çanta üstündeki baskın rengi seçerek, o renkle uyumlu veya mümkün olduğunca benzer bazı ayakkabı ve kıyafetler seçmenizdir.
 • Çanta alırken vücut şeklinize dikkat edin. Çantanızın kıyafetleriniz veya ayakkabılarınızla uyum sağlamasının yanı sıra vücut yapınızla da uygun olması gerekiyor. Vücut tipine uygun çanta modelleri yazımda da bahsettiğim gibi, alışveriş yaparken çantanın boyutuna, şekline ve uzunluğuna bakmalısınız. Uzun boyluysanız, büyük bir tane seçin. Kısa veya minyonsanız tam tersini yapın. Yani çantanız üzerinde ne çok küçük ne de çok büyük durmalı.
 • Çantanın formuna gelirsek, kendi vücut yapınıza ters olanı seçin. Uzun boylu ve zayıfsanız yuvarlak bir çanta idealdir. Böylece hatlarınız yumuşar. Eğer yuvarlık hatlı veya kiloluysanız, düz formlarda çantalar en uygun olanıdır.Çok uzun değilseniz, çantanızın uzun saplı olması gerekir. Geniş kalçalarınız varsa, çantanızın bel hizasında bitmesi dikkati basenlerinizden uzaklaştıracaktır.

Sevgili Dostlarım,

Renkli çanta kombini yaparken, çantayı eşleştirmek kadar, doğru kullanmak da çok önemli. Modeline göre uygun şekilde (kolda, omuzda veya elde) taşımak, çantayı tıka basa doldurup deforme etmemek, zarif tutuş gibi etkenler, şıklığınızı daha da belirgin hale getirir. Çantayı taşımanın bir asaleti olduğuna inanırım. Örneğin, başarılı film prodüktörü Sevgili Dostum Demet Öğer, modeli ne olursa olsun, çantasını bir sanat eseri gibi taşır. Çantanın sadece tamamlayıcı bir unsur olmaktan çok, kıyafetin kalitesini artıran, sahibinin görünüşünü stilize eden bir aksesuar olduğu bir gerçek. Bu noktadan yola çıktığımızda, her yerde rastlanan birbirinin kopyası modeller yerine, daha özgün ve yaratıcı parçalarla şıklığınızı tamamlamanız sizi, diğerlerinden farklılaştırıp, sıradanlıktan çıkaracaktır.

Sevgilerimle,

Emre Ertürk 300 × 300 px 1

Yazıyı Beğendiyseniz, Paylaşmaya Ne Dersiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Emre Ertürk'ün Kaleminden...